0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
çeşme popo estetiği kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Popo Estetiği

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Popo Estetiği

Popo Estetiği

BBL (Brazilian Butt Lift) NEDİR?
BBL (Brazilian Butt Lift) son zamanların en popüler operasyonlarından biri olup kadınların doğal bir şekilde daha formda görünmesini sağlar. BBL, üç aşamalı uygulanan bir işlemdir. İlk aşamada ‘vaser liposuction’ ile kişinin yağ fazlalığı olan bölgelerden yağlar alınır. Vücuttan alınan bu yağlar işlendikten sonra popo bölgesine enjekte edilir. Enjenkte edilen yağ ile %75 oranında kalıcılık sağlanır.
 
Operasyon genel anestezi altında yapılır ve liposuction yapılacak bölge sayısına göre operasyon süresi değişkenlik gösterir. 1 gece hastanede kalınması gereklidir.
 
Operasyonun 3. gününde ilk kontrolünüz ve 6. gününde son kontrolünüz yapılır.  Operasyondan 1 hafta sonra sosyal hayata dönülebilir. 3 hafta boyunca operasyon sonrası giydirilen korse ve özel BBL yastığı kullanılmalıdır.
 
Kalça Protezi
Özellikle, liposuction ile popo büyütme operasyonu için vücudunda yeterli miktarda yağ olmayan kişilere uygulanan popo proteziyle, poponun hacim kazanması sağlanır. Popo kıvrımı arasında kalan bir kesiyle kas içine yerleştirilen protezler bakıldığında anlaşılmaz ve dokunulduğunda hissedilmezler.
 
Operasyon genel anestezi altında, ortalama 3–4 saat sürer. Bir gece hastanede kalmanız gereklidir.
 
Ameliyatın 5. günü iş hayatına dönebilirsiniz. 2. haftadan sonra tüm spor faaliyetlerini yapabilirsiniz.Ameliyat sonrası giydirilen korseyi 4 hafta boyunca kullanmanız gerekir.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmesi gerekir?
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektedir.
 
Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Genel anestezi, hastanın ağrı duymaması ve ameliyat esnasında hareket etmemesi için farkındalığın olmadığı bir uyku dönemidir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün hastalara uygulanabilir.
 
Kişiye özel olduğu için, kullandığınız ilaçlara, hastalıklarınıza ve laboratuvar sonuçlarınıza göre ameliyat öncesi anestezi doktorunuz durumunuzu değerlendirir. Daha önceki ameliyatlarınızda anestezi aldıysanız geçmiş bilgileriniz sorgulanır. Dolaşım ve solunum sistemleriniz kontrol edilir. Ameliyat öncesi en az 6 saat olmak üzere açlık süresi istenir. Bu hastaların güvenliği açısından, kusma ve aspirasyon yaşanmaması için önemlidir.
 
Genel anestezide açılan damar yolu üzerinden ilaç verilerek uyutulursunuz. Kullanılan ilaçlar kısa etkili olduğu için ameliyat sonrasında etkileri kalmaz. Genel anestezide laringeal maske kullanılabilir veya intratrakeal entübasyon uygulanabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında nadir de olsa boğaz ağrısı hissedilebilir.
 
Ameliyat sonrasında, bilinciniz ve refleksleriniz yerine geldikten sonra yeme-içme serbesttir.
 
Bulantı ve kusma genel anestezinin sık karşılaşılan yan etkileridir. Buna karşın serviste bulantı önleyici ilaçlar verilir.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%