0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
çeşme boyun germe kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Boyun Germe

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Yüz ve Boyun Estetiği | Boyun Germe

Boyun Germe

Boyun estetiği tek başına yapılabildiği gibi ‘yüz germe’ operasyonu ile birlikte de yapılabilir. Boyun bölgesindeki sarkma fazla değil ise, sadece “Liposuction” işlemi ile kesin sonuç alınabilmektedir.
 
Eğer boyun kaslarında gevşeme ve yağ dokusunda artış varsa çenenin altından açılan kesi ile yağ dokusu alınır ve boyun kasları orta hatta doğru gerilerek yeni şekil verilebilir. Yüz germe operasyonu ile birlikte uygulandığında ise, tek kesi ile gerçekleştirilmesi mümkündür.
 
Operasyon genel anestezi altında, ortalama 1.5-2 saat sürer. Bir gece hastanede kalınması gerekir.
 
Operasyon sonrasındaki 3. günde ilk kontrolünüz ve 5. günde son kontrolünüz yapılır. Erken dönemde geçici morarma, ödem ve hassasiyet görülebilir. İlk hafta içinde bu etkiler azalır, 2 hafta içinde de tamamen ortadan kalkarlar. İlk hafta zorlayıcı aktivitelerden kaçınmakta fayda vardır. 1 hafta sonrasında çalışma hayatına dönülebilir.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmeli?
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektdir.
 
Boyun germe yaptırmalı mıyım?
Boyun bölgesinde oluşan sarkmalardan, gıdınızdan ve olduğunuzdan yaşlı görünmekten memnun değilseniz EVET “Boyun Germe” için uygun bir hastasınız.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%