0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
çeşme çene estetiği kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Çene Estetiği

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Yüz ve Boyun Estetiği | Çene Estetiği

Çene Estetiği

Genetik veya edinsel faktörlerden dolayı çenenin uzun ya da kısa, küçük ya da büyük olması tüm yüzün estetik açıdan etkilenmesine sebep olur. Eğer çene küçük ise kişinin kendi yağ dokusu ya da protez kullanılarak eksik tamamlama operasyonu gerçekleştirilir.
 
Yağ enjeksiyonu cilt yüzeyinden uygulanır ve genel anestezi altında yaklaşık bir saat sürer. Operasyondan birkaç saat sonra taburcu olunabilir. Erken dönemde oluşan ödem ve şişlikler zamanla kaybolur.
 
Çene protezi ise ağız içinden yerleştirilir ve böylece dışarıdan herhangi bir iz görülmez. Operasyon sonrası 6 gün boyunca sıvı ve yumuşak gıdalarla beslenilmesi gereklidir. İyileşme sürecinde ağız içi hijyene dikkat edilmeli ve gargara kullanılmalıdır.
 
Çene küçültme operasyonu ise fazla olan kısmın alınması ve yeni şeklin verilmesi esasına dayanır. Operasyon genel anestezi altında, ortalama 1-1.5 saat sürer. Bir gece hastanede kalmanız gerekir. Operasyon sonrası erken dönemde, çenede hafif bir gerginlik, ödem ve ağrı kesicilerle dindirilebilen bir sızlama hissi olabilir. Şişlik ve morluklar için baş yüksekte yatmak ve soğuk kompres önerilmektedir.  Operasyon sonrası 10 gün boyunca katı yiyecek tüketilmemelidir. Yara içeriden olduğu için çiğneme yapılmamalı, sıvı, yumuşak ve ılık besinler tüketilmelidir.
 
Çene estetiği operasyonu yaptırmalı mıyım?
Eğer çene yapınız yüz simetrinize göre orantısız ise ve bu durum sizi rahatsız ediyor ise EVET siz “Çene Estetiği” operasyonu yaptırabilirsiniz.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmesi gerekir?
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektdir.
 
Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Genel anestezi, hastanın ağrı duymaması ve ameliyat esnasında hareket etmemesi için farkındalığın olmadığı bir uyku dönemidir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün hastalara uygulanabilir.
 
Kişiye özel olduğu için, kullandığınız ilaçlara, hastalıklarınıza ve laboratuvar sonuçlarınıza göre ameliyat öncesi anestezi doktorunuz durumunuzu değerlendirir. Daha önceki ameliyatlarınızda anestezi aldıysanız geçmiş bilgileriniz sorgulanır. Dolaşım ve solunum sistemleriniz kontrol edilir. Ameliyat öncesi en az 6 saat olmak üzere açlık süresi istenir. Bu hastaların güvenliği açısından, kusma ve aspirasyon yaşanmaması için önemlidir.
 
Genel anestezide açılan damar yolu üzerinden ilaç verilerek uyutulursunuz. Kullanılan ilaçlar kısa etkili olduğu için ameliyat sonrasında etkileri kalmaz. Genel anestezide laringeal maske kullanılabilir veya intratrakeal entübasyon uygulanabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında nadir de olsa boğaz ağrısı hissedilebilir.
 
Ameliyat sonrasında, bilinciniz ve refleksleriniz yerine geldikten sonra yeme-içme serbesttir.
 
Bulantı ve kusma genel anestezinin sık karşılaşılan yan etkileridir. Buna karşın serviste bulantı önleyici ilaçlar verilir.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%