0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
göz kapağı estetiği çeşme, kuşadası, izmir, didim

İzmir Estetik Center
Göz Kapağı Estetiği

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Yüz ve Boyun Estetiği | Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

 
Göz Kapağı
 
Yaş ve genetik faktörlerin etkisiyle, üst göz kapaklarında kırışıklık ve cilt fazlalığı, alt göz kapaklarında ise torbalanma ve sarkmalar oluşabilir. Bu durum yorgun bir ifadeye ve kişinin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olur, hatta görmeyi engelleyecek kadar da ilerleyebilir.
 
Üst göz kapağında, kıvrım bölgesi içinde kalacak şekilde, alt kapakta ise kirpiklerin hemen altından açılan kesiler yardımıyla fazla deri çıkartılarak göz kapaklarının eski formuna kavuşması sağlanır.
 
Operasyon, genel anestezi altında ortalama 1-1.5 saat sürer.
 
Üst ya da alt fark etmeksizin, tek taraflı göz kapağı ameliyatı olunduğunda hastanede kalınmasına gerek yoktur. Ancak alt-üst kombine göz kapağı ameliyatı olunduğunda, oluşacak şişliklerden dolayı 1 gece hastanede kalmanız gerekir.
 
Operasyon sonrası erken dönemde, göz etrafında ödem ve morluk, gözlerde yanma ve kuruluk hissi olabilir ancak 1 hafta içinde bu etkiler ortadan kalkar. Bu süreç içinde özel göz damlaları ve göz jelleri ameliyat sonrası süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Kontakt lens ise ancak bir hafta sonra kullanılabilinir.
 
Operasyonun 5. gününde üst göz kapağındaki estetik dikişler alınarak son kontrolünüz tamamlanır. Alt göz kapağında kendiliğinden eriyen iplik kullanıldığı ve içerden yapılan bir işlem olduğu için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Hemen sosyal hayata dönülebilir.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmesi gerekir?
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektdir.
 
Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Genel anestezi, hastanın ağrı duymaması ve ameliyat esnasında hareket etmemesi için farkındalığın olmadığı bir uyku dönemidir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün hastalara uygulanabilir.
 
Kişiye özel olduğu için, kullandığınız ilaçlara, hastalıklarınıza ve laboratuvar sonuçlarınıza göre ameliyat öncesi anestezi doktorunuz durumunuzu değerlendirir. Daha önceki ameliyatlarınızda anestezi aldıysanız geçmiş bilgileriniz sorgulanır. Dolaşım ve solunum sistemleriniz kontrol edilir. Ameliyat öncesi en az 6 saat olmak üzere açlık süresi istenir. Bu hastaların güvenliği açısından, kusma ve aspirasyon yaşanmaması için önemlidir.
 
Genel anestezide açılan damar yolu üzerinden ilaç verilerek uyutulursunuz. Kullanılan ilaçlar kısa etkili olduğu için ameliyat sonrasında etkileri kalmaz. Genel anestezide laringeal maske kullanılabilir veya intratrakeal entübasyon uygulanabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında nadir de olsa boğaz ağrısı hissedilebilir.
 
Ameliyat sonrasında, bilinciniz ve refleksleriniz yerine geldikten sonra yeme-içme serbesttir.
 
Bulantı ve kusma genel anestezinin sık karşılaşılan yan etkileridir. Buna karşın serviste bulantı önleyici ilaçlar verilir.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%