0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim

İzmir Estetik Center
Microcannular Vaser Liposuction

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Liposuction | Microcannular Vaser Liposuction

Microcannular Vaser Liposuction

“Liposuction”, bölgesel yağlanma probleminde, diyet ve yoğun egzersize rağmen istenilen sonuca ulaşılamadığında tercih edilebilecek bir yöntemdir ancak aşırı kilolu olma durumunda tercih edilebilecek bir tedavi şekli değildir. Hastanın boy ve kilo oranı esas alınarak, operasyona uygun olup olmadığına karar verilir.
 
Microcannular Vaser Liposuction operasyonunda, bölgesel yağlar kanül adı verilen çok ince tüpler kullanılarak negatif basınç yardımı ile alınırlar. 2-3 milimetrelik kesilerden girilerek kanüller yağ dokusu içine yerleştirilir ve uygulama bölgesine özel solüsyon enjekte edilir. Kısa bir süre bekledikten sonra, çok hassas ve dengeli bir şekilde yağ dokusu dışarı alınarak bölgedeki yağ hacmi azaltılır.
 
Operasyon genel anestezi altında yapılır. Operasyon süresi yağ alınacak bölgelerin sayısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. 1 gece hastanede kalmanız gereklidir.
 
Operasyonun 5. gününde son kontrolünüz yapılır. Operasyon 2-3 milimetrelik kesilerle yapıldığı için iyileşme süreci hızlı geçer ve zamanla bu izler kaybolur. Operasyon sonrası giydirilen özel korse 3 hafta boyunca kullanılır. Erken dönemde oluşan ödem ve morluklar zamanla geçer. İlk 20 gün oluşan ödemden dolayı kilonuzda herhangi bir değişiklik fark edemeyebilirsiniz ancak 2 ay içinde vücudunuzun şekillenmeye başladığını görebilirsiniz. Operasyondan 1 hafta sonra sosyal hayata dönebilirsiniz. 4 hafta sonra koşu, yürüyüş, kardiyo gibi hafif sporlar yapabilirsiniz.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmesi gerekir?
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektedir.
 
Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Genel anestezi, hastanın ağrı duymaması ve ameliyat esnasında hareket etmemesi için farkındalığın olmadığı bir uyku dönemidir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün hastalara uygulanabilir.
 
Kişiye özel olduğu için, kullandığınız ilaçlara, hastalıklarınıza ve laboratuvar sonuçlarınıza göre ameliyat öncesi anestezi doktorunuz durumunuzu değerlendirir. Daha önceki ameliyatlarınızda anestezi aldıysanız geçmiş bilgileriniz sorgulanır. Dolaşım ve solunum sistemleriniz kontrol edilir. Ameliyat öncesi en az 6 saat olmak üzere açlık süresi istenir. Bu hastaların güvenliği açısından, kusma ve aspirasyon yaşanmaması için önemlidir.
 
Genel anestezide açılan damar yolu üzerinden ilaç verilerek uyutulursunuz. Kullanılan ilaçlar kısa etkili olduğu için ameliyat sonrasında etkileri kalmaz. Genel anestezide laringeal maske kullanılabilir veya intratrakeal entübasyon uygulanabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında nadir de olsa boğaz ağrısı hissedilebilir.
 
Ameliyat sonrasında, bilinciniz ve refleksleriniz yerine geldikten sonra yeme-içme serbesttir.
 
Bulantı ve kusma genel anestezinin sık karşılaşılan yan etkileridir. Buna karşın serviste bulantı önleyici ilaçlar verilir.

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%