0 Yükleniyor ...
yüz ve boyun estetiği kuşadası, çeşme, didim
yüz germe çeşme, kuşadası, didim, izmir

İzmir Estetik Center
Yüz Germe

Anasayfa | | Estetik Cerrahi | Yüz ve Boyun Estetiği | Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz Germe (Rhytidoplasty)
Kaşların ve göz kapaklarının düşmesi, göz altlarının torbalanması, ağız ve burun bölgesinde oluşan derin çizgiler, yanaklardaki sarkmalar ve gıdının belirginleşmesi cilt yapısının bozulmasına sebep olur. Yüz germe operasyonuyla bütün bu istenmeyen görüntüler ortadan kalkar ve yüz, yeni formuna kavuşur.
 
Operasyon, kulak ve yanağın birleştiği çizgiden veya gerek görülür ise kulak arkası ve favori bölgesinden atılan kesiyle fazla ve sarkmış deri alınarak yapılır. Kesiler, özel teknikler kullanılarak dikildiği için izleri belirsiz olur.
 
Orta yüz germe operasyonu, genel anestezi altında yaklaşık 3 saat sürer. 1 gece hastanede kalınması gereklidir.
 
Klasik yüz germe operasyonu ise yine genel anestezi altında, ortalama 6 saat  sürer. 2 gece hastanede kalınması gereklidir.
 
Operasyonun 7. gününde kontrolünüz yapılır ve dikişler alınır. Operasyon sonrası 2-3 gün içinde çıkarılabilen baş sargısı ve 1 hafta boyunca hastane tarafından verilen özel maskeyi kullanmanız gerekir. Yüzde genel bir ödem, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir ancak bu durum zamanla ortadan kalkacaktır. 10 gün sonra sosyal hayata dönülebilir.
 
Ameliyattan önce nelere dikkat edilmesi gerekir?
 
Tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kan seyreltici ilaçlar, vitaminler, alkol ve sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarihten itibaren kesilmelidir.
 
Operasyon saatinden en az 6 az saat öncesine kadar su da dahil olmak üzere hiçbir şey içilmemesi ve yenilmemesi gerekmektdir.
 
 
Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Genel anestezi, hastanın ağrı duymaması ve ameliyat esnasında hareket etmemesi için farkındalığın olmadığı bir uyku dönemidir. Yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün hastalara uygulanabilir.
 
Kişiye özel olduğu için, kullandığınız ilaçlara, hastalıklarınıza ve laboratuvar sonuçlarınıza göre ameliyat öncesi anestezi doktorunuz durumunuzu değerlendirir. Daha önceki ameliyatlarınızda anestezi aldıysanız geçmiş bilgileriniz sorgulanır. Dolaşım ve solunum sistemleriniz kontrol edilir. Ameliyat öncesi en az 6 saat olmak üzere açlık süresi istenir. Bu hastaların güvenliği açısından, kusma ve aspirasyon yaşanmaması için önemlidir.
 
Genel anestezide açılan damar yolu üzerinden ilaç verilerek uyutulursunuz. Kullanılan ilaçlar kısa etkili olduğu için ameliyat sonrasında etkileri kalmaz. Genel anestezide laringeal maske kullanılabilir veya intratrakeal entübasyon uygulanabilir. Buna bağlı olarak ameliyat sonrasında nadir de olsa boğaz ağrısı hissedilebilir.
 
Ameliyat sonrasında, bilinciniz ve refleksleriniz yerine geldikten sonra yeme-içme serbesttir.
 
Bulantı ve kusma genel anestezinin sık karşılaşılan yan etkileridir. Buna karşın serviste bulantı önleyici ilaçlar verilir.
 

Sürükle İncele Kapat Oynat
yüz germe kuşadası, çeşme, didim
0%